Ook ik ben geconfronteerd met ongewenste sms-berichten.
Twee maanden geleden een nieuw abb. afgesloten via KPN en vanaf 19 jan jl. 4 sms-berichten ontvangen namens KPN dat ik mijn eigen site op KPN kan bekijken. Om deze dienst niet te ontvangen "sms STOP naar 6661". 3 dagen (elke weer op woensdag) 4 sms-jes van deze dienst ontvangen á € 2,52, afzender 7766.
Jammer genoeg heb ik hier niet gelijk op gereageerd en het smsje goed bekeken, doordat ik in de veronderstelling was dat dit een service was die aan het abb. vast zat.
Na ontvangst van de rekening alles gecheckt en meteen stop gestuurd naar zowel 6661 als 7766 met "stop puzzel", zoals op meerdere sites aangegeven werd, en mijn nummer geblokkeerd voor sms-diensten.
Tips voor nog meer blokkeringen ??
Blijkbaar (denk ik) is dit een organisatie die slim gebruikt maakt van nieuwe abonnementen etc. en zich een nieuw nummer (6661) aangemeten heeft en zich voordoet als KPN. Morgen ga ik dit wel bij KPN neerleggen, maar denk dat het weinig zin heeft.
Tips ???
mvrgr Marian

